Zwarte Zee (IV)

@gerard007 Succes met de bouw.
Hoezo "we"? Je bouwt haar toch zelf?
De te gebruiken primer zal afhangen van de ondergrond en spuiten of met de hand is een persoonlijke keuze wat mij betreft.
Zouje voor het vervolg een eigen draadje willen openen, alvast bedankt.

Groet,
Mathieu
 
Hierbij een paar foto's.
full


De bouwdoos zoals ontvangen.
full
ha bouwer ik ,heb hem ook gekocht ,als renovatie project , ik kan goed bij je kijken

Motorfundatie, servofundatie en roer met servohevel. De bijgeleverde hevel vond ik een beetje iel. En ja, het achterste spant staat iets scheef, dit was niet meer te herstellen zonder alles compleet uit te moeten breken.
 
Laat ik dan zelf ook nog eens wat in mijn topic schrijven :rolleyes:.

Ondertussen heb ik al een mooi aantal vaaruren gemaakt en de accu al moeten vervangen, wel opletten als je stopt met varen en op de kast gaat zetten dat je alles uitzet :oops::(.

Al vrij snel ging mijn geluidsmodule in rook op, de oorzaak ben ik niet heel zeker van maar het meest aannemelijk is dat er ingaande spanning op een uitgaande poort gekomen is doordat ik waarschijnlijk een fout in het aansluiten van de schakelfuncties gemaakt heb.
Ik ben er niet helmaal achter gekomen maar ik krijg mijn geluidsmodule niet meer aan de praat.
Die heb ik er nu helemaal uitgehaald en ook de luidspreker.
Het gevolg is nu wel dat ze hoger op het water is gaan liggen en haar gedrag is nog ranker geworden. Nu dus het verwijderde gewicht compenseren met ballast onderin.

Verder geeft de motor/vaartregelaar combinatie een vervelende fluit/pieptoon bij lage belasting tot 80% van het vermogen, daarboven is het stil.
Op advies heb ik daarom een Volksregler bouwpakket regelaar aangeschaft ter vervanging van de Graupner 40R die er nu in zit.
Volgende plan is nu dus die regelaar in elkaar zetten en inbouwen en daarna de boot in bad om te ballasten.

Groet,
Mathieu
 
Niet gelukt? Als in stukjes in vuilnisbak? Jammer! Vertel eens? En gaat de zwarte zee wel lukken dan? Dat hoop ik van harte...
ha marijke nee ,staat half ,maar is een berg werk ,ik ben nu bezig om een zwarte zee te restaureren , de fittings set van de Rotterdam heb ik verkocht
 
Hallo Allemaal,

Ik ben nieuw op dit forum en wil op deze manier mijn bouwervaringen delen.
En uiteraard problemen delen op tot oplossingen te komen.

Ik ben via Marktplaats aan de Zwarte Zee van BB (no.592) gekomen. Hij was deels gebouwd maar de vorige eigenaar zag het hout werk niet zo zitten.

Ik hou wel van een uitdaging dus heb ik eerst maar eens de toestand van het geheel bekeken. Op het eerste oog leek er niet zoveel aan de hand maar er bleken toch nogal wat foutjes in te zitten.
Gelukkig zitten de dekken er nog niet in want....de spanten blijken niet goed gelijmd en beginnen los te laten.
Delen van de opbouw zijn per dek gedeeltelijk gebouwd. Deze delen blijken licht getordeerd.
Het ronde gedeelte aan de voorzijde van de opbouw blijkt niet meer origineel en zo ook dat ronde deel van de brugverschansing.

Herstel werkzaamheden inmiddels aangevangen. Daarnaast begonnen met het bouwen van een motorsteun. Voor de aandrijving wordt een 720BB Torque ingebouwd. De motorsteun wordt een alu hoeklijn.

De boot staat nu nog te schommelen want ik heb nog geen standaard. Bij mijn doos zat in ieder geval geen tekening hiervoor dus wanneer iemand mijn daar aan kan helpen...graag!
Ook wil ik haar in de kleuren van de nieuwbouw maken.

Tot zover. Ik zal proberen regelmatig een update te geven.

Voor nu prettige avond en........alle tips zijn welkom.

Groet,
Mathieu
Hierbij een paar foto's.
full


De bouwdoos zoals ontvangen.
full


Motorfundatie, servofundatie en roer met servohevel. De bijgeleverde hevel vond ik een beetje iel. En ja, het achterste spant staat iets scheef, dit was niet meer te herstellen zonder alles compleet uit te moeten breken.
 
Ha Mathue ,

ik heb die standaard waar hij op hoort , ik moet even , kijken of ik je de maten kan mededelen of een foootjes .
 
Ha Mathue ,

ik heb die standaard waar hij op hoort , ik moet even , kijken of ik je de maten kan mededelen of een foootjes .

Wat bedoel je Gerard?
De post die jij citeert is van 10 jaar terug, De boot is klaar met wat life time extensions in het vooruitzicht.

Groet,
Mathieu
 
Back
Top