Pracht foto's Arjan.
Heel sportief dat je het water in ging om een medezeiler te helpen!
Heel sportief dat je het water in ging om een medezeiler te helpen!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
moet ik dat 2 roeren systheem nu zien ,als de boot behoorlijk plat gaat, dat ze dan nog goed reageer,bij die grote houten boot van mij,die je gezien heb,zit 1 redelijk groot roer ,echter bij behoorlijk plat gaan reageerd ze daar niet meer op om dat op sommige momenten het roer te ondiep gaat steken,kan je dit nu ondervangen door zo 2 roerbladen te steken.vgr tonsr
Joost
ik meen dat geacepteerde wijsheid bij rc wedstrijdboten een zo gering mogelijk nat oppervlak is. Bron: Graham Bantock.
Hij heeft me een aantal keren verteld dat dat de reden is dat hij niet met de maximaal toestane kieldiepte vaart en zo klein mogelijke roeren.
GB is niet de bron van alle wijsheid, maar wilde dit toch graag meegeven.
Hij vindt roeren en kielen zo belangrijk dat hij die al jaren niet meer zelf ontwerpt, maar een ontwerper inhuurt. Een zeer ervaren ontwerper die zich met America's cup boten heeft bezig gehouden. David (?) Hollom.
Joost , het originele roer voor mijn schip was wel ongeveer 2 X zo groot.
Wat echt van belang is een goed profiel kiezen en zeer strak afwerken, vooral de voorkant een elliptische afronding niet te dun kiezen want dit geraakt gemakkelijk overtrokken en de stuurkrachten vallen dan plots weg als je het echt nodig hebt .