BEARCAT f8f ESM

dan tog maar de 3 blads proberen
je zou de verstelbare schaal 3 blads van esm kunnen proberen
dan kun je nog spelen
 
19 inc ik heb er I liggen voor de schaalkop
ik moet voor de mijne nieuwe bladen maken 26 inc
de 19 inc bladen heb ik straks over
hij is verstelbaar van 19/8 tot 19/12
 
bedankt voor je aanbod J.weel, maar ik wilde net wat meer grondspeling krijgen.
Ik vlieg nu met een 2 blad 19/8.... ik zocht dus iets waarschijnlijk rond de 17 a 18 inch max. ....
 
zondag nog een mooi stukje gevolgen.
Maandag was het opnieuw hetzelfde weer, ik dus weel naar het veld.
Maar het noodlot heeft toegeslagen.

door een wat te harde landing is volgens mij (wat het ging allemaal vlug) het onderste deel van de "te lijmen" deel van de buik losgekomen.
Dit plastieken deel dat de buik van het vliegtuig voorstelt was gelijmd op het middendeel van de vleugel. Ik had al vroeger vastgesteld dat het niet overal contact had,maar ik dacht het gaat wel houden.Nooit gedacht dat als het natuurlijk NET loskomt tijdens een landing catastrofale gevolgen ging hebben.
Bijgevolg kwam dit deel onder de tailweel waardoor de bear bij eerste contact met de grond ,over de kop ging,en het volle gewicht op de linkervleugel kwam....

De tip is nog perfect intact, het is echt in het midden gebroken, daar waar de gebruikte houtsoort het zwakst was.Dammmmm.

Nu het is perfect herstelbaar, maar ik zit met vragen.
De fijnere spanten zijn gebroken, dat is dus het zwakste deel in de vleugel.
Het is geen triplex hout, maar ook niet echt balsa. Ik weet maar 1 ding, ik heb een perfecte kopie gemaakt in balsa, maar het kan blijkbaar geen balsa zijn, want als ik het weeg, weegt het net het dubbele dan mijn balsa model. Dus ik vraag me af welke houtsoort het dan wel is....?De structuur lijkt balsa, maar het gewicht verteld me dat het geen balsa is.....(het is ook iets donkerder naar mijn mening)Dus het nieuw gemaakte stuk weegt 1 gram, het originele weegt 2 gram.....Het is ook soepel maar toch net iets minder dan balsa
14420131008_091938.jpg


Hier enkele foto's van de geleden schade ....

536IMAG0847.jpg

895IMAG0851.jpg

401IMAG0856.jpg

886IMAG0850.jpg

278IMAG0854.jpg


welke houtsoort is dus met zijn 2mm toch sterk en licht tegelijkertijd om deze spanten te vervangen?

De folie op de vleugel is ook speciaal, het is volgens TBM een eigen folie dat ze dan spuiten met 2k verf....
ik dacht van het gebroken deel te glassen en dan te spuiten.
Maar als ik dan alles moet spuiten zal het ook wat kosten, wetende dat een hele nieuwe kid 299 euro kost (en dan heb ik een hele nieuwe vlieger met vele wisselstukken....)
 
Zeer spijtig! Best wel wat schade zo te zien.
Als de folie gespoten is word dit best wel lastig denk ik om helemaal hetzelfde terug te krijgen.
Om geen kleurverschil te zien bedoel ik.
Zou de houtsoort geen balsa triplex zijn?
Ik zie dat een nieuwe vleugel een kleine 90dollar kost.
Mvg Wes.
 
ja 90$ , maar hier niet te verkrijgen....en trouwens ook niet op voorraad bij tbm.
Denk zoals velen het doen, strippen, glassen en spuiten...
of
gewoon een volledig nieuwe kopen, en rest houden voor wissel....
tja,
ik ga eerste herstellen en zien waar ik kom schade lijkt erger dan dat het is...alleen is het juiste kleur hebben he...
 
Altijd een zonde, maar een onderdeel dat ik best wel leuk vind....bouwen/herstellen....maar dan neg mate uiteraard.....:)
 
zo ondertussen alles nettjes hersteld.
Ik heb ook een gipsmoule gemaakt voor het kapotte wielkap….
Ik ga die nu bekleden met gewone witte (chineese) orcacover en dan een motip spuitbus met het juiste kleur laten aanmaken….

 
Laatst bewerkt:
Back
Top