Bouwverslag 8ste Schnellboot Flottille, Italeri 1/35

Ben niet zo bekend in jouw regio, maar lege accu's, wegen, bijzondere wetten e.d. discussie in modelcafe (welke schaal 1:10%??) ...........ik nie weet nie.....soms zware industrie n de buurt??.......aardstralen??
 
Bedankt voor de tips Roel!

Oud stukje lingerie van SWBO zoeken, rekkertje eruit halen.. veertje slopen uit kapot modelbouwautotje.. en aan de slag vanavond!

Die tip is goud waard! zeker wat betreft de veertjes!

Vanavond dus weer wat te priegelen!

@Joris : ik ga je ff Pb'en over die vlaggetjes.

Vandaag nog even bij de modelbouwboer geweest, is niet zo ver van mijn werk, dus dat is handig. Ik heb dan maar LED's besteld. Die komen donderdag aan, samen normaal met mijn Engelse schroefjes en de dieptebommen! Ik ga dus licht plaatsen.

Hierover een vraagje, aan Maarten F (als electronicaspecialist), maar ook aan allen :

Mijn plan is beide navigatielichten (rood en groen) aan te sluiten, het voorlicht op de kalotte en dan het licht boven dat luik op het achterschip. Ik heb 3mm led's besteld, met de nodige condensators en dan een hoop draad. Ik moet nog kiezen met wat die Led's te bedekken. Dat voorste licht, is dat een all-round licht, of één dat gewoon naar voren schijnt? En het achterste?
Bovendien, hoe sluit ik dit aan zodat het achterdek afneembaar blijft? Draden langs de binnenkant van de romp leiden, en op één punt, onder het afneembaar deksel met stekkertjes een punt maken waarop ik ze kan loskoppelen? Of maarmeteen een led controller op die plaats zetten?

Vanvond aan het werk met draadjes en veren...
 
Ahoi Maarten.
Licht voorop en op het hek schijnen alleen naar voren resp. naar achteren.
Niet zo handig als je als commandant op de brug staat en naar voren en naar achteren zie je niks omdat er een lamp in je giechel schijnt...
Ze hadden ze waarschijnlijk alleen in de haven maar aan, en dan nog deels geblindeerd, maar toch...

Ben niet zo bekend in jouw regio, maar lege accu's, wegen, bijzondere wetten e.d. discussie in modelcafe (welke schaal 1:10%??) ...........ik nie weet nie.....soms zware industrie n de buurt??.......aardstralen??

Nou, weinig zware industrie hier, behalve een paar loonwerkersbedrijven.
Aardstralen ook niet... wél een prachtige zandput, echt een schitterend stukje nautische natuur. En de regionale overheid wil daar vervuild slib in storten...:help::bad-words::tank::snipersmile::onweer::2gunfire:
Was vanavond op Twee Vandaag...
Misschien dat dat invloed heeft gehad op mijn gemoed? Kweenie...
 
8-O vervuild slilb storten in een prachtige vaarput? :mad: Totally not done! :snipersmile:Ik hoop dat er één of ander actiecomité bestaat om dit te voorkomen?

Zoniet kan je binnenkort baggerboten bouwen! Waarom zuiveren ze die troep niet en maken er straatklinkers van?

Het systeem voor de antennedraadjes werkt perfect, nu mee aan het frutselen. Als ik straks beschikking heb over een camera (swmbo heeft hem, is aan het inpakken want vertrekt voor een weekje naar de ouders morgen!) post ik vanavond een foto!
 
Heren, even hardop denken....

Ik heb redelijk goed contact met de heer van ModelFlags.
Nu zat ik te denken om te vragen of het mogenlijk is om het logo van het 8ste op een vlag te laten drukken in een oplagen van 10 stuks o.i.d.
Is / zou daar animo voor zijn???
 
Daar ben ik zeker in geïnteresseerd! Laat maar weten wat het kost en hoe ik betaal!

Zijn we ineens van die vervelende Kriegsmarine vlag verlost!

Trouwens, heeft er ooit iemand gehoord over de overwinningsvlaggetjes? Ik neem aan dat S-boten een wimpel met de gezonken tonnage voerden zoals de U boten?
 
Laatst bewerkt:
Ik ga ook voor twee stuks. Aan wie dit gaat regelen : PB me ff even IBAN, BIC, de hele bibliotheek aan andere gegevens... (dat verrekte nieuwe internationale banksysteem :mad:) en ik schrijf direct over!
 
Laatst bewerkt:
Joris bedoel je vlaggen voor op de boten of had je het idee om de 16e het gehele terrein vol te hangen...........hihi..........zijn we zo thuis denk ik....! Misschien een vlag met een soort ItaleriShonderdgroepsrederijnederlandbelgielogo (ff rekenen 47 letters + letterwaarde + woordwaarde x3..mmmmmm) voor op de boten...... eerlijk gezegt ben ik tevreden met mijn vlagoplossing

Over de LED's, Klopt wat roel zegt, qua draden doe ik altijd een iets hogere weerstand bij de lED zelf in de buurt, mocht je een verkeerde draad onder stroom zetten, blijft je LED heel. Die 3mm LED's kun je ook vijlen en/of draaien tot en mooi detail lampje. met verf e.d. dek je blinde kant af, eerst silver of wit voor interne reflectie, dan zwart voor de blindering, daarna boot kleur, werk perfect! Alles naar een punt onder het dek stekkertje en klaar. De achterste LED heb ik eerst voorzien van een transparant buisje, gevuld met 2 componentenlijm (ook transparant). Toen had ik dus een te dik en langer lampje. In de boormachine gedaan met het te lange stuk. Met een vijltje afgedraaid tot juiste dikte en met een V vijl groejes van de lamp gemaakt. Vervolgens schuin afgesneden zoals origineel en een micro draadje aan een van de polen. De andere pool direct aan de nieuwe messing staander en die onder het dek is voorzien van een weerstand en een draadje. Voorste LED is makkelijk dun draad en gestriped aan de LED gesoldeerd, waarvan ik de pootjes tot, 0,5mm had afgeknipt (dit kost een paar LED-tjes) en dan middels 2 gaatjes langs het plafond, boven de ruitenwisser naar binnen, niemand die het ziet. Die bij het luik is de makkelijkste, LED stangetjes langs de binnenzijde naar beneden het dek in, luik open en niemand die dat ziet! Navi lichten is een gedraaid hol stukje plastic uit de hobbyzaak doos met onbekende rest stukjes. Ik vermoed een Graupner lamp vulling 2 2delig. Dus doormidden 1/2 hoek weggesneden voor passend, en ets deel er boven op, klaar. LET wel op bij LEDs dat het onderste gedeelte geen licht doorgeeft, en dat je ze diep genoeg zet, de rest vullen met lijm om
verspreiding van licht te bevorderen. LED lampjes zijn het best van voren qua opbrengst. ze mat schuren geeft minder licht maar wel meer egaal rondom.
 
Een collega melde dat 't 8e logo lijkt op het 'Red het hert van terschelling front" Hij geniet nog na van het feit dat ie toch door de lamineer machine paste, al beweerde hij dat 't onmogelijk was!!!! Toch een vlag, ik heb het bestand, misschien een vlag ontwerpje met een beetje kleur erbij?? Vind het genoemde formaat erg groot in verhouding met de boot.
De decal vlag lijkt met de te grote figuurtjes al aardig op maat........1,5 x 2 cm lijkt me groot genoeg!......meningen??
 
Dank voor de deskundige toelichting Maarten!

Dus toch terug aan de soldeer : dat beetje werk doe ik er graag bij nu ik volgende week alleen thuis zit. En het geeft je boot toch net iets meer!

Ondertussen swmbo opdracht gegeven om volgende week in Rusland uit te kijken naar tekeningen van een G5. Weet een mooi winkeltje in een zijstraat van Nevsky Prospect waar ze dat wel zullen hebben ;)

Als je die tekst vertaald wil hebben, kan Tanya hem vertalen voor je!
 
Schaal is altijd moeilijk... hoe groot waren de originele vlaggen?

Kleurtje erbij.. lijkt me een goed idee.. maar alsjebliééf geen oranje!!!!!!!!!! :eek:
 
De vlag die ik heb voor de U-96 is 3,8 cm bij 2,2 cm.
Dit is in de schaal 1:35.
Ik denk dat 2,2 bij 1,5 erg klein is, kijk maar eens op foto's de "orginele" vlag was ook best aardig groot.

Maarten F, ik kan je eventueel wel een foto sturen van de vlag met mast en dek van de toren op de U-96.
Ook prima idee als jij wat tijd wil en kan besteden aan een leuk ontwerp :-)
 
Maarten C: het boekje kun je via mijn idisk link zo downloaden, 't is te groot voor de email! Stuur de link wel naar je toe. Heeft geen haast, project nog in de idee fase. Wordt wel mega 1/15 met 25 CC benzine motor en een hoop mechanica. Werkende en !!!! bestuurbare torpedo's incl warhead..........You can run, but you cant hide! in het russisch dan! Word wel een meer jaren project ivm kosten en veel eigenbouw.
 
You can run, but you cant hide! in het russisch dan!

Ti mozesh bezat no ti me mozesh spryatatsya (letterlijk vertaald,maar dat klinkt niet echt)

Het is beter om te zeggen :

Ti mozesh bezat, no ya tebya naidu : You can run but i'll find you

Niets mis met oranje, zeker niet, maar samen met schnellbootweiss en weathering lijkt het al snel op een appelsien die te lang in de mand lag...
 
Als is de boot nog snel de torpedo achterhaald hem wel!! (ook een leuke)
 
Yepz... jammer dat ik hier niet cyrillisch kan typen, kon je dat meteen op stickers maken om op je boot te zetten. Zal eens kijken of ik die font vind ;)
 
Back
Top