Tamiya CV2 1:24

Weer een stapje verder. Carrosserie met de ramen en bijna alle details is geplaatst:





De verlichting is aangesloten en werkt. Er zijn nog maar een paar klusjes over. De sluiting van achterklep en motorkap moet gemaakt worden, spiegels en spatlappen dienen nog aan de carosserie gelijmd, en het Arduino programma moet nog wat getweeked worden zodat het ook het effect geeft wat ik beoog. Bijna ... de laatste loodjes!
 
“Welkom, bij klein maar fijn.”, zei Jan Versteeg. En ik dacht, waar is Lex. Die gaat dit programma met gemak winnen!

Dank voor 't compliment! Ik heb ook zitten kijken, maar die kandidaten maken fantastische dingen! Ook een vak apart, die poppenhuizen, maar ik heb meer met beweging en techniek.

Ondertussen is vandaag het werk aan de Citroen 2CV klaar. Alles zit er op en aan, de Arduino sketch is aangepast naar hoe ik het wou, en ze rijdt!





Blik in het interrieur



en twee doorkijkjes





Mademoiselle la chaufeuse heeft al een stukje rond gereden en is ook tevreden



Kijkjes op de techniek





De motorkap haakt onder de voorruit vast, en zit met een schroefje voor geborgd. Achter is een magneetsluiting, die moet ook steeds open voor het laden en aanzetten.



Ik ben zeer tevreden over hoe het geworden is, en het dingetje rijdt ook nog erg leuk! Video volgt. Technisch heeft de 2CV nu de volgende specs:

- Besturing op voor-achteruit, en sturing
- Voorwielaandrijving en onafhankelijk afgeveerde wielen, veerconfiguratie als origineel
- Stuuruitslag proportioneel afhankelijk van snelheid, volgas is 70%, langzaam 100%
- Gas bouwt langzaam op en af, niet abrupt voluit
- Volledige verlichting
- Richtingaanwijzers doen het alleen in vooruit, en bij minder dan half gas
- Remlichten branden bij verminderen van snelheid, gas hoeft niet in achteruit
- Achterlichten PWM gestuurd, in combi met remlichten

Enig punt van zorg; de spiegeltjes. Die zijn wel heeeeel fragiel, voorzichtig rijden maar!
 
Dank allemaal!

Toch nog een kleine update. Ik zat toch even met de snelheid, net iets te langzaam, ik begon me er aan te ergeren. Dus een snellere motor geplaatst met ongeveer dubbele RPM. Goed plan geweest, het rijdt nu veel leuker! Korte video, vanaf de tweede helft zie je de huidige snelheid:

 
Laatst bewerkt:
Schitterend, als je het dak zou verzwaren , zou ie dan gaan overhevelen in de bocht ?
Lijkt me ook geinig :D:D
 
Misschien wel ja... maar je moet ook kunnen stoppen als het goed is, anders verpruts je het weer! Het kan wel, maar dan moet je geen veren monteren maar servo's, en dient het wel een tikkie groter te zijn om te passen.

Superscale 2020 active suspension:


Via Arduino word de 'vering' van servo's aangestuurd, reageert op een bewegingssensor.
 
Wat een mooi model, zeker gezien de schaal. Mooie functies er in verwerkt. Arduino vering past wel een beetje bij Citroën, eigenaardig maar werkzaam. Zouden een paar loodstripjes tegen de dakrand niet werken?
 
Back
Top