Zwarte Zee III

Status
Niet open voor verdere reacties.
heren,
laat ons deze discussie op een zinvolle manier verder zetten.
anders voor alle ruzie en gezever te vermyden,wachten tot na nieuwjaar.
zo geeft ieder van ons,de tyd om te bezinnen
groetjes,ronny
 
Die zgn *schoolspecialisten* zouden bakken vol geld kunnen verdienen in het bedrijfsleven met hun kennis........vraag me af waarom deze *schoolspecialisten* dat dan niet doen ?
Zou het een missie zijn of een een roeping dat deze mensen leraar zijn geworden, of zouden ze gewoon niet specialistisch genoeg zijn voor het bedrijfsleven en genoegen nemen als onderbetaalde leerkracht waar ze nietswetende kunnen wijsmaken dat ze *specialist* zijn ?

Als ik Josse zou zijn, dan zou ik toch meer luisteren naar mensen die in hun werkkring dagelijks met de materie bezig zijn en tot aan hun pensioen worden bijgeschoold ipv vertrouwen op *specialisten* welke ooit eens in een grijsverleden uit een boekje hun kennis hebben opgedaan.

Ik ga me afmelden van dit topic omdat ik denk dat we iemand iets proberen bij te brengen die toch niets wil aannemen van ons *domme mensjes* en liever naar zijn hoog op de gouden zetel getroonde *specialist* luistert.

Neem het hem nou maar niet kwalijk :) hij zal het toch nooit leren :wink:
 
goede voornemen voor 2008
iets minder commetaar geven.

Der woord vaak zat gezegd, " iedereen bouwt voor zijn eigen" Laat het dan lekker gaan.
Hij moet zelf weten of het goed is of niet. Nieuwe dingen ontdekken kan toch ook gebeuren. En misschien is die wel beter dan die van een ervaren modelbouwer. sommige heren op het forum hier... Reageer gewoon niet dan.

Iedereen bouwt voor zijn eigen... Je moet er maar aan geloven !!
 
Josse,

Ik vrees dat je jezelf vreselijk onmogelijk aan het maken bent.
Eerst vraag je van alles, komt met termen die kant nog wal raken, en als dan mede hobbisten je verder proberen te helpen weet je alles beter :confused:

Ik zou toch proberen om iets meer aan te nemen van mensen die misschien al jaren geleden dezelfde fouten gemaakt hebben, en jou ervoor proberen te behoeden.
Probeer te leren van fouten van anderen, je wordt toch nooit oud genoerg om ze allemaal zelf te maken :)
Maar de manier waarop je nu iedere keer je gelijk wilt hebben, jaagt mensen heel erg tegen je in het harnas.

@ Armando,
Als hij wilt dat er niet gereageerd wordt, moet hij geen vragen stellen, maar het schrijven als een verslag; een vastlegging van verrichtte handelingen.
Maar hij komt zelf regelmatig met vragen, die vervolgens beantwoord worden (dat is één van de voordelen van het forum) en vervolgens weet hij het allemaal al, of weet het zelfs nog beter.

En geloof mij, eigenwijs is mijn "middlename" maar ook ik neem wel eens dingen aan.
 
Laatst bewerkt:
@ iedereen die op dit topic gereageerd hebben,

Ik heb helaas niet handig gereageerd. Dit spijt mij, en ik zal proberen mijn berichten minder aanvallent te schrijven. De tips die ik gekregen heb sla ik niet in de wind, maar ik begrijp wel dat jullie dat zo zouden kunnen zien. Ik hoop hiermee een hoop opgelost te hebben, maar als iemand nog iets wil bespreken wil ik die persoon verzoeken een privébericht te sturen om dit verder uit te praten.

Prettige kerstdagen voor iedereen!!

Groetjes Josse
 
Beste Josse,

Je zal best een aardig prinsje zijn maar er zijn een paar dingen die je echt moet onthouden nl: je eigen ego, je wens te leren en het resultaat wat je wil behalen. Dit forum is om elkaar te leren kennen, naar elkaar te luisteren, van elkaar te leren en dan de resultaten daarvan te etaleren. Dat geldt niet alleen voor jou maar voor iedereen op dit forum en geldt zelfs en vooral in het normale leven. Resultaten getoond op dit forum dwingen respect af door kunde, geduld, luisteren en leren & delen. De kunde die ik tot nu tot nu heb gezien van jou is mager, veel stof maar weinig resultaat.
Doe je voordeel met de kennis van al deze mannen (ik hoop ook vrouwen) maar ik ken maar een devies.....luisteren...leren...en dan je ding doen, rustig zonder blabla maar wel met foto's !!

Je opa
 
Weer even update,

Ik heb inmiddels weer een werkende camara, dus zodra er iets interressants te zien is zijn daar snel genoeg foto's van te zien.

Gisteren en vandaag uitgebreid kerst gevierd en daardoor niet aan modelbouw toegekomen, maar als ik dit bericht geplaatst heb ga ik weer verder.
Er is iemand op visite geweest die ook ervaring heeft met modelbouw en die heeft mij de tip gegeven om eerst tussen de spanten in verstijvingen in de breedte richting aan te brengen, en dat is het eerste wat ik ga doen.
Daarna ga ik verder met de romp, daar moet namelijk een hoop aan geschuurd en geplamuurd worden.
Als dat gebeurd is ga ik het hoofddek afbouwen en daar hou ik, ook na een tip, een afneembaar stuk in wat recht boven de electronica komt. Dit ga ik met 2 verschillende methoden waterdicht maken, namelijk d.m.v. rubbers, en d.m.v. een U-profiel waar een balk die onder het afneembare stuk dek zit in komt, waardoor het heel erg lastig wordt voor het water om binnen te dringen.

Maar ik ga maar eens aan de slag!

Groetjes Josse
 
Even een foto-update,

normal_lierhut_geverft_2001.jpg

Op de foto is de nu net geverfde achterwant van de lierhut.
Tussen het lijmen door heb ik deze want even geverft.

Groetjes Josse
 
Even een update,

Ik heb zojuist verder gewerkt aan het hoofddek, en die is nu bijna helemaal af.
Ik hoef alleen nog maar de randen onder de stukken dek te plaatsen en te zorgen dat hier iets rubber-achtigs in komt, wat ook aan de zijkanten van de afneembare stukken dek komt.
Als dat gebeurd is, hoef ik alleen nog wat te schuren en te plamuren en dan is het hoofddek af.
Zoals ik het hoofddek nu gebouwd heb is alle electronica nog makkelijk bereikbaar.
In ieder stuk dek zit een opening en een doorlopend deel om de sterkte en stijfheid van de romp te waarborgen.

Groetjes Josse
 
Even een update,

Ik heb de randen onder het dek bijna af!
Hieronder een foto daarvan
normal_randen_03.jpg


Ik heb ook het eerste stuk bakdek gemaakt.
Dit ga ik toch op dezelfde manier bouwen als het hoofddek, maar dan met een grotere opening, en de afneembare stukken dek komen slechts op de dwarsverstijvingen te liggen en er komt tussen de de delen dek in elastiekjes om het enigszins waterdicht te maken.
Het bakdek kan op deze manier ook bijdragen aan de stevigheid en stijfheid van de romp, zodat ik daar minder problemen mee krijg.
De stootranden die ik geplaatst had hebben de verkeerde vorm en zitten te laag gemonteerd, dus die ben ik weer aan het verwijderen.
Het stuk bakdek dat ik nu aan het bouwen ben zal een klein stukje uitsteken om ook gelijk als berghout te dienen.
Het berghout op het echte schip zat namelijk op bakdekhoogte.

Groetjes Josse
 
Plaatsing servo

Hallo,

Ik zat net te kijken naar het bouwverslag van de Smit Nederland, en zag dat de servo daar tussen de roeren in lag.
Nu heb ik op de Zwarte Zee maar één roer, maar die zou ik net voor het roer in de achtersteven kunnen plaatsen i.p.v. boven het uiteinde van de schroefas waar ik de servo eerst geplaatst had.
Wat vinden jullie slimmer?

Groetjes Josse
 
in het algemeen zou ik zeggen
- de servo zo recht mogelijk met zijn aansturing voor het roer. Anders heb je links/rechts misschien verschil in uitsturing.
- de stangen niet te lang maken, dus de servo niet te ver van het roer weg
- indien mogelijk, zowel trek als duwstang gebruiken voor roer en servo te verbinden.

Patrick
 
Hallo Perk,

Bedankt voor de hulp!!
Ik begrijp dus dat de beste plaats in de achtersteven is, want daar is de afstand lekker klein en er is ruimte voor een trek- en duwstang.
Ik heb al voorbereidingen getroffen om de servo op deze manier te plaatsen.

Groetjes Josse
 
Plaats electronica

Hallo allemaal,

Is het verstandig om de vaartregelaar en de ontvanger voorin op het hoofddek te plaatsen?
Dit stuk hoofddek loopt namelijk te stijl, en er is mij geadviseerd om het dek te laten voor wat het is, en het bakdek wil ik wel goed plaatsen.
De antenne zou dan in de mast vastgezet kunnen worden.

Groetjes Josse
 
de regelaar zo dicht mogelijk bij de motor, de ontvanger zo ver mogelijk weg van motor en regelaar (zonder te overdrijven).

ik plaats deze zaken nooit op een dek, maar gewoon in de romp waar ik plaats vind.

Patrick
 
@ Perk,

Bedankt voor de hulp.

Het plaatsen van de ontvanger zo ver mogelijk van de motor betekent voorin, en dan zit het dek in de weg om de ontvanger tegen de romp aan te zetten.

Is het verstandig om de antenne dan ook in de mast te hangen?

Groetjes Josse
 
waarom niet de antenne in de mast, hoe meer antenne buiten het model, des te beter de ontvangst zal zijn. Dit geeft soms wel problemen met het verwijderen van de bovenbouw, dan moet je telkens opletten met je antenne. Dit is iets waar ik geen connector in zou durven zetten.

ik heb echter ook boten waar de ontvanger op 10cm van de regelaar zit - zonder problemen. Alles hangt af van hoeveel plaats je hebt. Je ontvanger te ver weg zetten, geeft dat je zeer lange servo snoeren moet gebruiken en dat is dan ook weer niet goed - dus alles met mate.

Trouwens, met klitteband (velcro) kan je ook dingen onderaan een dek kleven.

Patrick
 
@ Perk,

Ik ga dus inderdaad de antenne in de mast zetten.
De mast komt in een vast stuk bakdek om niet moeilijk te hoeven doen met verstaging en om de mast goed stevig vast te kunnen zetten.

Voor het verlengen van de servokabel heb ik ong. 3mm dikke, niet buigbare kopere draden gebruikt die inmiddels al bijna helemaal in vorm zijn.
De mast is een 12mm dikke, beukenhouten as.

Groetjes Josse
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Back
Top