Zwarte Zee IV - Bouwverslag [REVIVED]

Heb ik een te moeilijke keuze gemaakt als model?


  • Total voters
    69
755/40 waar staan die getallen voor???
ik kon op conrad zosnel niks vinden...
De 755/40 is een Robbe motor.
Neem eens een kijkje op hun site en waarschijnlijk zal je daar alle nodige info vinden.

De kostprijs van zo'n motor zal rond de 20,00 € draaien. ;)

Hier heb je alvast de technische gegevens.


Droop
 
Laatst bewerkt:
Herstart.....

Zo dit draadje weer even wat leven inblazen. De verhuizing is nu zo goed als achter de rug dus ik heb weer wat tijd en plaats om te bouwen.
Gister trouwens een erg geslaagde dag in rotterdam!!!
Maar ik heb een vraag:
Wat vinden jullie van de volgende uitrusting qua RC betereft?

- Zender: F-14 40 Mhz ROBBE Modellsport Online

- Ontvanger: Robbe R118 F 40 Mhz ROBBE Modellsport Online

- Roerservo: Robbe S148 Standard ROBBE Modellsport Online

- Motor: Robbe Power 1000 ROBBE Modellsport Online

- Vaaraccu: Conrad Loodaccu 12v/2,3Ah Conrad Electronic

- Zenderaccu: Robbe Tx-Bat 8 RSZ 750 mAh F-serie ROBBE Modellsport Online

- Ontvangeraccu: Robbe powerPack 4 RSZ 1800 mAh ROBBE Modellsport Online

- Lader: Robbe UniCharger 6 ROBBE Modellsport Online

- Motor-regelaar: Rokraft 120aeP Navy Controller ROBBE Modellsport Online


bij elkaar zo'n 500 euro (vind ik best veel)

en de motor (Robbe Power 1000) haalt weinig toeren (2200) in vergelijking met z'n "maten" (gem. boven 10000) Link:
Eigenschappen (in .PDF)

Boot dimensies en andere gegevens:
- Lengte: 900 mm
- Breedte: 155 mm
- Hoogte: 370 mm
- Schoefdiameter: 50 mm
- Waterverplaatsing ong: 3 tot 4 L (ong bepaalt met water in de rompgieten tot waterlijn)
- Diepgang: 75 mm
- Lengte romp op waterlijn: 800 mm

Meer kan ik niet meer bedenken....;)


Gr Erwin
 
Laatst bewerkt:
Erwin,

Als je toch bij Conrad gaat bestellen:

- Bij de F14 zit standaard een ontvanger
- Kijk eens bij Conrad voor een kloon voor je motor regelaar bijv: Conrad bestlnr: 228300 - 89
- Power 1000 is een beetje te overdreven, ik heb er zelf een Wedico Bühler 12V in zitten dit is krachtig genoeg.
- Als ontvanger accu kun je ook een spanningsregelaartje maken of er een bij conrad kopen

Dit scheelt alweer wat;)

Groeten Justin
 
Laatst bewerkt:
maar de 1000 is wel het goedkoopste en zuinigste van zijn "familie"(de serie van robbe) en veel minder toeren...(2200)ipv(>10000)
en voor de regelaar: dan past m'n stekkertje niet....
en die servo en ontvanger zitten idd bij de kit van f-14 wist ik
en spannings regelaar? houd ie een deel van de spanning tegen of zo?
en ik kan er niet egt wat vinden op conrad...

gr erwin
 
Een Power 1000 in een BillingBoats ZZ :bye:
Dat gaat hem echt niet worden.
De motor is niet alleen qua vermogen veel te zwaar, ook qua gewicht is dit iets te veel van het goede.
Zelf heb ik haar gehad met een monoperm pile, en dit was ruim voldoende voor dit scheepje.
Iets in de richting Speed 600 of 700 (al dan niet met een vertraging) is meer iets voor in de ZZ.
Hou je ook nog de mogelijkheid om een accu mee te nemen aan boord :cool:
 
das waar ik zat naar toeren te kijken.....


een 700 wordt het waarschijnlijk maar wat voor toerental zou de schoef op fullspeed moeten draaien voor een beetje normalesnelheid?
toch geen 15000?
gr erwin
 
die 15000 toeren is onbelast.
Het mooiste is idd een langzaamloper als direct drive.
Maar hoe hard je vaart bepaal je zelf.
Het mooiste zou zijn een computerzender waar je dan een dualrate op hebt.
Je kunt dan door middel van een schakelaar kiezen of je "schaal" wilt varen, of dat er "power" aanwezig moet zijn.
Voor een F14 hebben ze als optie volgens mij ook een dualrate module te koop.
 
ja maar daar moeten we ook weer flink de portemonnee er bij halen en dat kan later altijd nog...
maar qua motor ik dacht zo'n robbe 755/40 langzaam loper(toch)
maar er is geen waterkoeling voor te krijgen of de maat is anders maar op robbe.com kon ik niks vinden want daar staat diameter ong 47 en de maximale omhulsel diameter voor waterkoeling is ongeveer 44 mm
ik dacht laat ik die ook maar aansluiten als ik er toch waterkoeling bij koop want m'n regelaar heeft er een standaard en die wou ik wel graag koelen..


gr erwin


ps zijn twee circuits handig?(12v en 6v) 12v voor waterkoelingpomp en motor en 6v voor ontvanger en stuurservo


pss bedankt voor alle snelle reacties:D
 
Laatst bewerkt:
En Mr. Haan,

als je echt voor de rokraft gaat heb je de ontvangeraccu niet nodig. De rokraft heeft BEC, Battery Eliminator Circuit waardoor je de vaaraccu gebruikt om je ontvanger en roerservo etc. van spanning te voorzien. In feite is dat een spanningsregelaar in de Rokraft waar Adam het ook over had.
Zo'n spanningsregelaar zorgt er niet specifiek voor dat er spanning wordt tegengehouden, maar dat aan de uitgang een nette stabiele spanning staat. Vaak 5V, een ontvanger doet het daar goed op, en met een vaaraccu van 6V kan hij dan nog steeds zijn werk goed doen. Dan houdt hij inderdaad dus wat tegen, maar dat is niet waar het om te doen is, maar dat er dus netjes steeds 5V naar de ontvanger gaat.
Kijk bijvoorbeeld bij Conrad maar eens naar de
Module TA78L05 F / 5 v / SOT-89

bestelnummer 140805-89.

Die doet hetzelfde als het BEC circuit van de rokraft. En een regelaar bij Conrad moet je voor z'n drie tientjes kunnen krijgen, die een speed 700 aankan. En met de goede stekkertjes voor een Robbe/Futaba. Dan ben je voor minder dan vier tientjes klaar, terwijl de rokraft 8 ervan kost ....

VrGr,


Theo Baarslag
 
moet op je accu dan ook een BEC aansluiting zitten?
en jeservo gaat toch niet via je regelaar maar via je ontvanger?
moet je em door lussen door de regelaar een of zo?


GR Erwin
 
Mr. Haan: een waterkoeling is voor een 755/40 echt niet nodig. Deze motor heeft voldoende power om je ZZ met een nette snelheid en voldoende kracht voor te stuwen. Ik heb er twee in de Happy Hunter, Lex Verkuyl heeft er twee in z'n U-XXIV; als we vol gas geven zie je een sleper die voor speedboot speelt en een duikboot die een dolfijn na wil doen.;)
Leuk dat je regelaar de mogelijkheid voor waterkoeling heeft (zo'n rose slangetje op het koelplaatje genoteerd zeker?) maar nodig is dit niet.
Kijk voor de lol eens naar de specificaties van zo'n 755/40 motor en de specificaties van je regelaar. Wedden dat je regelaar een stroom kan vertrouwen de vér boven de blokkeerstroom van je motor ligt? Kortom: je regelaar zal bij normaal varen nauwelijks warm worden. Koeling is dus niet nodig. Bovendien is het zonde van de ruimte in je (toch al smalle) model en verbruikt zo'n pompje ook stroom. Stroom die je beter voor je voortstuwing kan gebruiken!

Dan even over 6V of 12V: de meeste modelbouwers stuwen hun modellen met 12V. Waarom? Zoals Adam hierboven al aangaf: meer rendement. Je motor vaart zuiniger. Reken maar uit:
Vermogen (Watt) = Volt x Ampere.

Stel: je boot heeft 24 Watt vermogen nodig om op schaalsnelheid te varen.
Vaar je op 6V is dat dus 24W = 6V x XA. X is in dit geval 4.
Vaar je op 12V is dat dus 24W = 12V x XA. X is in dit geval 2.

"Maar vaar je dan niet veel te had?" zou jou vraag nu kunnen zijn.
Ja, als je vol gas geeft wél. Maar daarvoor heb je je zender in handen met een gasknuppel. En die hoeft niet altijd op "vol gas" te staan...

Over BEC is hier ook al veel geschreven. BEC (Battery Elimination Circuit) is niets anders dan een stukje electronica in je regelaar wat een gelijkmatige spanning naar je ontvanger stuur waarop die ontvanger werkt. Meestal inderdaad 5V. Dat werkt op zich prima, mits je niet teveel servo's aan je ontvanger hangt. De meeste BEC's kunnen 4 servo's aan. Als het er meer worden, wordt de BEC onbetrouwbaar en heb je tóch een aparte ontvangeraccu nodig. Bij mijn PARAT heb ik al 4 servo's nodig voor de Voith Schneider Props. De Parat heeft (ondanks dat de regeraal met BEC is uitgerust) dus tóch een aparte ontvanger-accu. (6V, 2200mAh)
Kortom: als je niet teveel extra functies in je ZZ bouwt, kan je prima met BEC werken. Als je je model wilt uitrusten met werkende sleeplier, ankerlier, verlichting, radar, schijnwerpers enz, allemaal via servo's bekrachtigd, schiet een BEC tekort.

Tot zover mijn ervaringen en meningen...
 
das waar en het is al zo duur dus (nog) geen extra functies
nee een paars waterkoelblokje xD


maar weer even een update:

heb de achterverschanzing er opgezet
heb het achterdek gevult (sleeplier, machineopobouw,kastje met oog voor sleep touw.)
nu nog de afwerking

Foto's: dead-link

wordt vervolgd....


gr erwin

PS foto's komen later hier te staan...
 
Laatst bewerkt:
zoals belooft de foto's hier op het forum

IMG_4044.jpg

Het voordek met een soort kleine verschansing (als iemand er iets over weet....)

IMG_4043.jpg

Achterverschansing - kieren worden nog dicht gemaakt

IMG_4045.jpg

het hoofdek met standaard voor reserve? schoef - paaltjes links-boven-in zijn voor de(het) afwerkings lat(je) kier wordt ook nog dicht gemaakt

IMG_4046.jpg

achterdek met begin opbouw

IMG_4048.jpg

inside

IMG_4080.jpg

opbouw achterdek - machine opbouw sleppspil een een huisje meet geliedings oog voor sleeptouw (waar dient het voor?)

IMG_4081.jpg

van de andere kant



gr Erwin
 
Laatst bewerkt:
hoi,

Die kleine verschansing zoals u die noemt, is een waterkering (waterbreker) deze voorkomt dat wanneer het schip in de golven duikt het overkomend water ( vast of groen water, zoals wij dat noemen ) zonder krachtvermindering tegen de accomodatie/ lading aan klapt.

Bij de Zwarte zee is het volgens mij om het overkomend water af te voeren naar de zijen, dit om het dek net achter de bak te beschermen en te voorkomen dat dit een groot zwembad wordt..

Dit is mijn visie omtrent de zwarte zee, misschien zit ik ernaast.

Groeten en veel plezier met de bouw :D
 
Je gaat toch hopelijk wel een andere roerhevel gebruiken??
Deze is namelijk "brandhout".
Het oog op de stuurmachinekast is voor de stoottouwen door heen te halen.
Met een stoottouw voorkom je dat de sleeptros te ver naar stuurboord of naar bakboord kan.
De stoottouwenlieren staan het het behuizingje tussen het bergingsruim en de stuurmachine kap.
 
Back
Top