vergeet conversiesets , os komt met een gt15 gasser

heeft deze motor dezelfde montage demensies als een os91 ?
zou hij in elke 90er brandstofheli zo omgeruild kunnen worden , of is het een hele ombouw qua elctronics , gearing , mounting etc ?
ziet er interesant uit , mede ondat ik de 40 euro per gallon van 30% nitro een beetje zat word nu ik weer veeel vlieg (dacht eraan om mn 90er nitro de deur uit te doen zelfs )
mvg ferry
 
heeft deze motor dezelfde montage demensies als een os91 ?
zou hij in elke 90er brandstofheli zo omgeruild kunnen worden , of is het een hele ombouw qua elctronics , gearing , mounting etc ?
ziet er interesant uit , mede ondat ik de 40 euro per gallon van 30% nitro een beetje zat word nu ik weer veeel vlieg (dacht eraan om mn 90er nitro de deur uit te doen zelfs )
mvg ferry

Een RCExl ontsteking op je huidige gloeiplugger, en je kunt gewoon nul% nitro en 15% olie stoken, en dan zit je opeens op rond de 10 Euro per gallon, en met CDI ontsteking haal je 25% meer vliegtijd per tankvol vergeleken met gloeiplug. Als je overgaat van 30% Nitro naar 0% Nitro, is het verschil NOG groter, tot wel 35%.
Heb je gegarandeerd méér vermogen dan die benzine versie.
Voor het prijsverschil tussen "een nieuwe motor" en "een ontstekinkje" (je kunt al een ontsteking plaatsen voor minder dan 100 Euro, all in) kun je een hééééleboel brandstof kopen....
Als je halfweg een beetje kunt knutselen, zit die ontsteking er redelijk vlot in, en je herkent je motor niet terug....

Groet, Bert
 
bert , ten eerste , ik vat het even niet wat je bedoelt . zeg je nu dat je een ontsteking a la benzinemotor op een os91 kan zetten en daarmee vermogenswinst kan boeken ?
ten tweede ; in mijn geval betreft het mijn 3dmp xl , die op een loterle oid laten lopen met 0% nitro zal de heli meer vermogen hebben dan deze os gasser ?

mvg ferry
 
Yep,

RCExl (zie de website van Pé Reivers, Rcexl ignitions/accessories) maakt heel mooie ontstekingen....

Vergeet die Lötterle carb maar gerust, die heb je met electronische ontsteking niet nodig. Gewoon de standaard carburateur, geen probleem.

Je wint, uitgaande van gelijkblijvende brandstof, inderdaad een klein beetje vermogen met een ontsteking t.o.v. gloeiplug (plm 5%).
Als je van 30% Nitro en gloeiplug, naar 0% Nitro en vonk gaat, zul je waarschijnlijk een klein beetje vermogen kwijtraken, maar niet heel veel.
Je gaat wel een giga-brandstofbesparing zien (tot plm 35% lnger vliegen op één tank)

Met Benzine zul je (uit een vergelijkbare motor) nooit evenveel vermogen halen als zelfs maar uit 0% Nitro Methanol, laat staan Methanol met een flinke plons Nitro.

Ik vlieg weliswaar geen 3D, maar ik ben wel héél erg tevreden met de vonkontsteking....

Groet, Bert
 
Laatst bewerkt:
Ik denk de RC07 of de RC07a met bougie Rc24
deze heeft het draad voor de Gloeiplug 1/4-32
Wat ik er uit begrijp althans,maar Bert kan je een veel beter/duidelijker antwoord geven denk ik want die heeft er ervaring mee en ik helaas niet

s6
Jeroen
 
Je moet de ontsteking hebben voor de bougie met gloeiplug-schroefdraad, en dat is 1/4"-32. Dan kom je uit op de RC07 of de RC07a.
De "07a" kun je rechtsstreeks op 2S LiPo of LiFe aansluiten, de "07" mag niet meer dan 4 NiMH of NiCd hebben (of LiPo met spanningsregelaar).
Je kunt geloof ik ook nog kiezen uit een 90 graden bougiedop of een 120 graden dop (bijvoorbeeld bij viertakten vaak wat makkelijker).

Feitelijk hoef je alleen iets uit te vogelen om die magneet op het vliegwiel o.i.d. bevestigd te krijgen, zodanig dat hij altijd in dezelfde positie t.o.v. de krukpen zit. Daarna is het plaatsen van de sensor niet zo'n probleem meer in de meeste gevallen.

Ontstekingshoek afstellen op 34 graden (je kunt gaan experimenteren, maar 34 graden werkt gewoon het beste), en de carb opnieuw afstellen. Da's vrij simpel: tandje voor tandje de hoofdnaald dicht tot je in de punch-out vermogen verliest, dan een a twee klikjes terug open.
Midden en low afstellen op wat het mooiste loopt, en klaar. Vermoedelijk moet je vooral idle behoorlijk schraler zetten. Als hij niet goed te krijgen is in idle, heb je mogelijk iets teveel olie in de brandstof (met vonkontsteking lijkt het er naar mijn ervaring sterk op dat je met minder olie toekomt) maar uiteraard ga ik op dit punt nog niemand aanraden blind te bezuinigen op olie. Zodra ik hier meer eigen testgegevens over heb, meld ik dat wel.
Voorlopig lijkt het er echter sterk op, dat 0%Nitro-15%Carbulin nog steeds aan de vette kant is....

Groet, Bert

Oeps.... jeroen was net iets sneller....
 
Laatst bewerkt:
Os gt15 hz

Hoi mensen,
Zag op amerikaans forum dat ze daar inderdaad al met de nieuwe Os gt15hz benzinemoter vliegen.
Als het goed is komen er volgende week 2 vanuit japan hier naar toe.
Zoals ik op de foto's zag van iemand uit amerika moet je de bodemplaat een heel klein beetje aanpassen maar dat is echt minimaal. Beetje wegdremelen en de luchtkap moet je iets aanpassen. (voor trex 700)
Dat is alles.
By the way, heb via dit forum de halfsymmetrische bladen gekocht en op mijn radical g30 gezet en wat een lift geven die zeg. Die komen ook op de trex 700 te zitten waar de OS gt15hz moter in komt.
Yihaaaa.
Gr. Rob
 
Hoi Uwe
Ja ja.
1 motertje is trouwens voor mijn zwager en die heeft ook dezelfde trex 700 kit als mij toen gekocht. Kunnen we beetje afkijken bij elkaar.
Deze lente hopenlijk veel vliegen en beetje prullen aan de helies.

Gr.Rob
 
Laatst bewerkt:
Ik ben héél benieuwd hoe die motor het gaat doen in heli's.

Groet, Bert
 
Interessant :thumbsup:.

Ik ben van plan om dit motortje te verwerken in een trex 700.
Hopelijk bevalt de motor ;).

Waar heb je hem besteld?

Mvg,
Niki
 
Hoi,
:p misschien moeten wij die bestellen en verdelen in NL, ha ha
ben ook nog wat geïnteresseerd,

groetjes van Uwe
 
Hoi,

Ze zijn besteld bij een zaak in japan: super-rc.com
Bij de zaak in engeland (pegasus) komen ze binnen nu en 2 weken uit.
Ik ben bang dat de prijs in nederland rond de 600 euro gaat zijn inclusief de powerpipe uitlaat. Bij pegasus kreeg je een preorderkorting en dan kost ie ongeveer 540 euro met powerpipe.

In nederland is het maar stil rond dit motertje en heb nog geen scherpe prijzen gezien of uberhaubt een prijs. In amerika vliegen sommigen er al mee rond en die hadden hem ook van die site in japan.
Ik hoor geluiden dat andere helimerken ook een kit uit gaan uitbrengen waar die os 15 gelijk in kan. Bij de huidige trex 700 moet je een zeer kleine aanpassing maken. Maar ook Align zal in de toekomst misschien wel met iets komen zodat de fanshroud en de bodemplaat gelijk goed zijn.

De reden dat ik gewacht heb op dit moterje is dat ik het jammer vind om een halve trex 700 qua onderdelen weg te doen om er een zenoah in te kunnen bouwen en dan kost het ook nog veel geld.
Voor mijn beperkte vliegkunsten zal het motertje meer dan voldoende toereikend zijn.
Gr.Rob
 
Ja Rob,
dat ombouwset is echt te duur,
als je een heli compleet nieuw opbouwt met zenoah
komt dat best duur,
.
en die motor uit Japan,
gaat nog de prijs, als de muffler o.k. is en niet te veel lawaai maakt,
nog 'n beetje wachten dus
.
groetjes van Uwe
 
OS gasser

Hoi,
Motertjes zijn vd week binnen gekomen.
Is toch redelijk flinke motor. Mooie uitlaat van OS en ontstekingsunit.
Bougie is type: CM 6.

Kun je hier in nl volop verkrijgen van bv NGK en kosten geen drol:p

Door gevonden tips op amerikaans forum kan ik op dit moment het volgende zeggen:
De motor past qua bodemplaat goed in een trex 700 N. (geen dfc versie) Je moet erg weinig weg dremelen omdat de 700 n tegenover de 700 n DFC versie een breder frame heeft met de ovale bodemplaat en dat is in dit geval een groot voordeel. Heb je de trex 700 n dfc uitvoering dan moet er erg veel van de bodemplaat afgehaald worden. Het kan wel hoor.
Verder gelezen tips:
Carburateur insulator pakkingen even checken of er 2 kleine gaatjes in zitten. Bij iemand zat dat er niet in waardoor ie slecht liep. Bij mij was dat wel in orde. Zijn trouwens dezelfde pakkingen als die op een vario of radical g30 met walbro carburateur zitten.

Ik heb de stationair beugel van de carb afgezaagd. Is erg groot ding en daardoor moest ik veel van de fanshroud afdremelen. Nadat ik las dat die beugel eraf gehaald kon worden nu toch maar nieuwe fanshroud halen om het dremelen minimaal te houden zodat de airflow optimaal bljft.

Ik heb het alu koppelingstuk wat je op de uitgaande as van de motor schuift licht opgeschuurd omdat dit wel gigantisch stroef ging. Je zet hem vast met de grote moer. Er zat bij mij geen revetring bij de motor die hier volgens de alignhandleiding tussen zou kunnen en heb die dan ook niet geplaatst. Ben nog op zoek naar een engelstalige handleiding want bij mij zat er een japanse bij. :rolling:Heb al wel wat gelezen over de settings van de H en L naald. Weet niet of die fabriek-af goed staan.
Al met al een mooie motor en zeker voor de "gewone" en sportvliegers een
mooie ontwikkeling.
Ik ga de 700 net als mijn radical g30 vliegen met halfsymmetrische spinblades want die lift is enorm en voor mijn doeleinden ideaal.
Wordt vervolgd.
Gr. Rob
 
Dat klinkt goed.

Vooral details zoals het gebruik van een normaal in de handel verkrijgbare bougie, of standaard Walbro carburateurpakkingen lijken mij de omgang met eventuele problemen met deze motor, een stuk te vereenvoudigen.

Ik bedoel maar: erg vervelend als je een kapotte bougie hebt en je mot stad en land af om een andere te kopen....

Ben heel benieuwd wat je gebruikservaringen met de motor gaan zijn.

Groet, Bert
 
Hoi bert,
Ja ben blij dat de pakkingen en de bougie, die je wellicht eens moet vervangen, makkelijk te verkrijgen zijn en ook belangrijk, erg betaalbaar.
De bougie kost maar 5 euro!!! bij een watersportzaak. Is zelfde type en staat notabene op de site dat ie vaak gebruikt wordt voor radiografische doeleinden.

Zaterdag komt er iemand lang die het fbl systeem van Zyx erg goed bevalt en ook goed kent. Ik zit wat dat betreft nog ENORM te twijfelen of ik hem op moet gaan toeren met de ALign 3g unit. Mede omdat ik het systeem persoonlijk niet ken en de verhalen op de forums (al dan niet terecht of onterecht) Las dat de zyx s een goed en simpel systeem is.

Als dat eenmaal besloten is dan hoop ik volgende week op de maiden.
Zoals je weet bert zit mijn zwager tino nu op zee en zijn motertje staat bij mij en hij kan ook niet wachten om dat ding in zijn trex 700 te frotten:D
Je hoort het nog wel.
Gr. Rob
 
Laatst bewerkt:
Back
Top