Mijn stoom en verspaningsbelevenissen.

De eerste contouren van het smeertoestel............hierna kon ik de exacte maat bepalen voor de lengte van de tapeindjes en de lengte van de schroefdraadjes ;)

P5251685.JPG
 
Laatst bewerkt:
Dat was nodig omdat ik alle onderdelen die ik een kleurtje wilde geven heb gestraald met glasparels, heb ontvet met remmenreiniger en hierna na in de primer en vervolgens in de kleur heb gespoten.
Om te voorkomen dat m'n hele freubelruimte een grijs/groene stoflaag zou krijgen van het spuiten heb ik een doe-het-zelf-weggooi-spuitcabine van een oude doos gemaakt en alle onderdeeltjes in opgehangen en hierin gespoten.

P6081692.JPG


Werkt echt perfect.....................nu even het geduld opbrengen om de lak volledig uit te laten harden.....................:D
 
Laatst bewerkt:
Ik was zo benieuwd hoe het eindresultaat er uit zou zien ..................ik heb het smeertoestel en de voedingspomp in elkaar gefreubeld ;) Ik wilde de lak natuurlijk niet beschadigen en als je dan met steeksleuteltjes 3 en 4 mm bezig bent, blijkt pas dat het eigenlijk best wel ini-mini-bouwwerkjes zijn geworden..................:D

P6091694.JPG
 
Dat ziet er gaaf uit als ik dat mag zeggen.
Langzaam is het een pronkstuk aan het worden.

Veel bouw plezier,
maar dat straalt hier al echt vanaf.
Heel mooi.
Willum
 
De leidingen met de meeste bochten/verzetten , aanvoer stoom en aanvoer voedingswater, gebogen en gemonteerd ...............;)

Ik heb het zo gemaakt dat mocht er om een of andere reden gesleuteld moeten worden kan een leiding losgekoppeld worden en een boutje van betreffend smeertoestel of vulsysteem en dan heb je alles los.


P6201699.JPG
 
Laatst bewerkt:
Die foto ken ik die heb ik meer gezien.

Een miniatuur pijpenbuigijzer heb ik gezien als bouwtekening op het Duitse internet enkele jaren geleden.
Ik heb hem toen gelijk bewaard.
Heb jij bij die van jou ook alle wieltjes erbij gemaakt, het hele setje?
Het verhaal erbij was ook leuk om te lezen.
Leuk om te maken en daar beleef je al plezier aan.

Moet zeggen ik schroom niet
om hulpmiddelen en gereedschapjes te maken voor de werkstukken waar ik dan aan bezig ben.
Dat gebeurt nog steeds met regelmaat en dan kan dan eenmalig zijn of duurzaam.
Ooit een keer geleerd en niet verleerd.

Ben ook meerdere mensen tegen gekomen die dat ook aan het werk zien.
Zo gaat dat.

Was vanmorgen in een stoomketelfabriek,
daar heb ik staan kijken naar het hulpgereedschap waarmee ze de buizen op positie in de ketel steken.
En de buis ligt gelijk in de frontplaat met de goeie uitsteeklengte.

En zo verder.

Dank voor je reactie
Ga zo verder, en met veel plezier.
Groet,
Willum
 
Laatst bewerkt:
Nu de boten nog.....................:D

Dit zijn echt mooie scheepsmachines, complimenten.
Over de bouw van de schepen(een schip heeft een schroef) kan ik je als raad geven:
- Bouw eerst de machinekamer, machine, ketel met brander(s), appendages en brandstofhouder.
- Bouw hieromheen het schip.
Waarom?
Ik wilde mijn Dockyard V bouwen op schaal 1:25, lengte ca. 99 cm. Toen ik de machinekamer gereed had, ontdekte ik, dat ik ca. 4 cm aan inbouwruimte tekort kwam.
Vervolgens heb ik haar gemaakt op schaal 1;24, huidige lengte ca. 104 cm.
Ik wens je veel bouwsterkte met de schepen.
 
Back
Top