Bouwverslag Tamiya Tiger I (Schwere SS-Panzer-Abteilung 101)

Thanx Droop,

Zal eens even op zoek gaan naar Henntec spansystemen zoals carnage als tip aan gaf.
Zou lullig zijn als ik bij buitenactiviteiten steeds de tracks er af heb liggen.
Nu is dat natuurlijk niet zo erg als bij een echte geopantserd rupsvoertuig.
Doet mij denken aan de YPR (infanterie gevechtsvoertuig) die ook bij het belgische landcomponent in dienst is. Als je daar te abrupt een korte bocht mee maakt ligt de track er ook af. (heb het een paar maal mee gemaakt en is een hoop werk om te fixen)

gr jaap
 
Gisteravond bezig geweest om de decals aan te brengen, zonder succes helaas.
Heb eerst een mal uitgesneden en die vervolgens op de tank geplakt en toen gespoten. Nadat ik de mal had verwijdert waren de cijfers zeer vlekkerig geworden. Kon de boel over gaan spuiten omdat het nergens op leek. De bijgeleverde decals van Tamiya kan ik ook niet gebruiken, dat zijn van die vellen die je water moet los weken en vervolgens aanbrengen. Maar dat spul hecht niet op de zimmerit. Heb zonet maar eens lakdecals besteld bij rctank.de hopelijk kan ik daar mee wel uit de voeten en anders moet ik maar even zien hoe ik het ga oplossen, Iemand tips?

groeten jaap
 
Ik zou nog even wat foto´s uploaden van Tigers met meer tracks aan de toren dan de standaard 5 om 2. Bij deze.

full


full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Droop

Thanx, heb ze nodig, vanmiddag even een stukje door het gras gereden en inderdaad de linkertrack lag er in notime af.

gr jaap
 
Hmm wil niet gemeen zijn maar de Taigen en de Matorro heb ik een paar keer buiten gereden maar ook met fel draaien (tracks bewegen tegengesteld, draaien op de plaats) geen last...ahem.
Ik heb ook schablonen bij RCTank.de besteld en ze liggen hier al klaar voor de Köti.
Ondanks het dure micro sol en micro set waaien de decals, althans, de belettering, er zo weer vanaf, dus zal schilderen de beste optie zijn. Die twintig euro had ik dus beter in de zak kunnen houden. En ik wil niet over op glansverf bij een tank. Op de rubber zimmerit van de Taigen werken decals overigens wel ze laten juist los op plastic LOL. Zal zowiezo een lastig klusje zijn om strak op zimmerit te verven. Als de schablonen voor de Köti goed bevallen vervang ik de decals op alle tanks. Ik heb zo geen verdere tips om dit probleem te tackelen op dit moment. Foto's: je kunt de Tiger dus bijna plaveien met reserve tracks. Enfin mooi vind ik het niet, overdaad schaadt.
 
Laatst bewerkt:
Let wel op dat je bij het monteren van de Henntec spanners het gat waardoor je draagarm gaat iets zal moeten vergroten. Bij mijn KT moest ik van 9 naar 13mm opboren.

Als je die eenmaal op zijn plek hebt zal het wat lastiger zijn je tracks er af te rijden. Mijn KT weegt nu bijna 8 kilo en nog komen ze niet los, kan er redelijk abrupt mee draaien. Moet er wel bij zeggen dat ik dat niet doe als ik op los terrein rijd, de KT is nu eenmaal geen erg wendbare tank, enig tact is vereist met het rijden.
 
Hoi Jaap, tijdje al niets meer gezien, zijn er nog vorderingen inzake henntech / decals / periscoopjes / track bevestiging / turnhebepilze en dergelijke?
Groeten,


Bram
 
Van Droop kreeg ik een link naar een website waar ze henntec trackspanners verkopen, echter ze leveren niet in Nederland.
Iemand enig idee waar ik ze eventueel zou kunnen krijgen.
Vanmiddag even in de sneeuw gereden en binnen 2 minuten beide tracks er af :(. Opnieuw de tracks er om, en extra opgespannen, schakel er tussenuit, maar helaas met het witte goedje buiten lag de linker track er binnen 5 minuten weer af. De sneeuw zorg voor zoveel weerstand , dat de trackspanners los raken en dus in no time je track er af ligt.
 
Jaap, vervelend dat dat zo loopt met de Tamiya Tiger I, hier een link waar men HQ trackspanners verkoopt voor de Tamiya nl RC Tank.de waar ik de meeste aankopen doe tot tevredenheid :) Gnstig und gut :Panzer Shop dit ziet er degelijk uit.

Kettenspanner für den Tiger I von Tamiya
Die Kettenspanner sind aus Stahl-Edelstahl und Messing gefertigt.
Sie können jetzt die Ketten auch außerhalb des Chassis spannen.
€ 35,95
Volgens mij is dit de Henntech misschien kan een mede Tamiya bouwer dit bevestigen??
Als je toch op deze site bent, bestel daar gelijk even de schablonen voor de belettering van jouw Tiger, dat ook weer geregeld..houders voor de schakels op de turret...idem. Dan schiet het weer lekker op :)

Daarnaast nog wat andere links die je kunt proberen:

Guido Henn schreef:Hallo,

hier die Händler die zur Zeit Kettenspannsysteme von HennTEC anbieten.

http://www.rk-modellversand.de/start.htm

Alle Spannsysteme!

http://www.tankzone.co.uk/

Alle Systeme!



http://www.asiatam.de/

Verschiedene Kettenspannsysteme!

http://rctankwars.com/

Alle Systeme!

zie ook: http://forum.battletanksbelgie.be/viewtopic.php?f=13&t=111&start=20
 
Laatst bewerkt:
Hey Jaap,

mooi verslag en eind resultaat!
mocht ik eens gaan beginnen aan een 1/16 Tiger, dan kan ik dit verslag mooi als leidraad gebruiken!
Met name alle tips / tools van iedereen.
Hoe is het ombouwen van een early naar een mid jou bevallen?
Zelf zou ik het liefst een late version willen, voorkeur van Tamiya, maar deze heb ik nog niet gezien in deze schaal.
Het ombouwen naar een mid is een leuke!

Gr. Wouter
 
Hoi Wouter,

bedankt voor je leuke reactie. Vond het erg leuk om te doen. het ombouwen van early naar mid was erg interessant, zeker als je van wat historisch onderzoek houd ;) En dan op zoek naar de nieuwe onderdelen om de ombouw te realiseren. Was soms frustrerend, zeker als een levering lang duurde of niet aan de verwachtingen voldeed. Moet wel zeggen dat het uiteindelijk een behoorlijk prijzige onderneming is geweest en dan had ik nog het geluk dat ik al over een goede zender en ontvanger beschikte, anders kwam dat er ook nog overheen.
Moet trouwens nog steeds de decals aanbrengen, weinig tijd. En de tijd die ik heb gaat op aan online spelen met WoT. druk bezig om een virtuele Tiger I te verdienen. Ben er bijna, nog een avondje spelen en dan genoeg XP's en cash om hem te onderzoeken en ook te kopen.

Vorige week in de sneeuw gereden met de Tiger en helaas, snik, snik is mijn linkerachteras van de het laatste loopwiel (trackspanner) finaal afgebroken. De sneeuw zorgde bij het draaien voor zoveel weerstand dat de as er blijkbaar niet meer tegen kon en knap zij! Gisteren kwam gelukkig de nieuwe trackspanner binnen via rctank.de en die is zo compleet dat het direct inclusief as is. Dus probleem hopelijk straks opgelost, maar ja, dan ben je wel weer 45 euries armer :(
 
Dat is zuur! Ik krijg het idee dat zo'n beetje iedereen de trackspanner vervangt... (zal wel een reden hebben...)
Het is te hopen dat het vervangen het probleem oplost!
Een mooie uitdaging om hem om te bouwen naar een mid, alleen blijft het zuur dat je afhankelijk bent van leveranciers. Maar als je geen haast hebt maakt dat ook weer niet zoveel uit...
Zelf ben ik een groot fan van de Tiger 1 späte ausführung, die ben ik alleen nog niet tegen gekomen in 1/16 als bouwmodel. Wel kant-en-klaar alleen dat vind ik niet zo leuk, bouw liever zelf.
As we speak is er trouwens een Tamiya KöningsTiger 1/16 onderweg.... : )
Ben benieuwd!

Gr Wouter
 
Mooi, dus het setje van RCTank.de was i.d.d. goed. Ik neem aan dat de kwaal hiermee over is?! Groeten,

Bram

Er was onlangs een aanbieding voor de Tiger P op WOT, 635.000 credits, dus maar even naast de Tiger I gezet...alleen andere research voor ketten, motoren en turm, rest identiek aan Tiger I. 200 mm frontpanzer is nooit verkeerd...Endsiegstarntje erbij...wordt al een digitaal museum zo dat WOT LOL. Via de Tiger P kun je dan richting
Maus.
 
Hoi Bram,

De kwaal is inmiddels over, diende hier en daar wel wat uit te boren om de trackspanner te kunnen monteren, maar het is gelukt. De Tiger is weer druk aan het grommen (krijg alleen klachten thuis over te veel lawaai ;))
Mijn zoon van 1,5 vind het prachtig, noemt de tank de hele tijd BOEMM!
Nu nog even wat tijd vrij maken voor de decals en eventueel wat veroudering.
Nieuw project ligt inmiddels op de plank, iets heel anders dan tanks, namelijk de bouw van het vliegdekschip de Karel Doorman, met een lengte van ongeveer 2 meter. Zal wel een meerjaren project worden, net als mijn eerdere bouw van het LCF fregat De Ruyter (1,2 meter)

groeten Jaap
 
Mooi project inderdaad, maar jammer dat het geen tank wordt voor dit forum!
2 meter lang...enfin...er passen een paar 1:16 Tigers op :) Enfin de digitale tanks zullen nog wel even blijven? In ieder geval nog bedankt voor de zeer nuttige aanwijzingen!
Geef een hint als je met de Karel Doorman begint, ben zeer benieuwd!
Groeten,

Bram
 
Update

Het is een tijdje stil geweest aan het TIGER front, maar eindelijk maar toch zijn er nieuwe ontwikkelingen te melden. Via panzershop.de heb ik een aantal sjablonen gekregen die ik kan gebruiken voor de decals van Schwere SS panzer abteilung 101. Deze heb nu dan eindelijk van de week aangebracht. Dat viel nog niet mee. Het was erg lastig om de decals te verfen op het zimmerit, vanwege de ribbels. Met veel geduld, een klein penseel en een vast hand is het uiteindelijk voor elkaar en is het naar tevredenheid op de tank aangebracht.

full



full


full



full



full


De Tiger raakt door het rijden steeds meer beschadigt, zoals het hoort!
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Heb nog wel een probleem en dat zijn de trackspanners, heb nieuwe aangeschaft, maar ik weet niet hoe je die moet aanspannen. De spanners van Tamiya waren makkelijk, kwestie van schroeven vaster of losser draaien. De spanners die ik nu heb zijn wel veel steviger, maar hoe ik nu precies de spanning op de tracks moet zetten is mij nog niet duidelijk.

Hieronder trouwens nog een foto van de Tiger in zijn element

full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Back
Top