Zo
Vandaag tijd genomen om de KA6 eens te bekijken.
Ik blijf het een imposant apparaat vinden.
Het inwendige ziet er ok uit. Recht toe recht aan. De servo voor hoogteroer zit in de staart.
Wel allemaal MPX stekker , mgoed das een middagje solderen.
Voor in de neus de sleepkoppeling. Moet nog eens bekijken hoe die werkt.
Ailerons daar zit veel speling op, en deze zit op de scharnieren. Per aileron zijn er 2 scharnieren. Beetje onduidelijk op de foto maar dat wordt dus het aileron voorzichtig open maken wil je erbij kunnen komen. Misschien heeft iemand een tip.
Beetje onscherpe foto, maar het "staartwiel" is stuk, dus daar moet wat epoxywerk aan gebeuren.
Remklepservo en remklep. Werkt verder prima, ziet er verder goed uit.
Wiel en starthaak.
Hoogteroer, buisjes zitten los, dus het richtingroer zal eraf moeten, anders kom je er niet bij.
Vleugelbevestiging. Een beetje eng vind ik de koppeling wel. Tis een soort kliksysteem, wat maar niet in elkaar wil klikken...nog maar eens over nadenken. De electriek is mbv stekkers, die zijn verder ook.
En tja de piloot. Willem, die aanschouwt dit alles met een glimlach. Hij weet nog niet dat hij een binnendienstfunktie krijgt
De kleurstelling van de kist is eigenlijk best ok, dus we laten dit gewoon zo.
Alles bij elkaar toch wel wat werk voordat deze kist weer ok is, maar dat is geen probleem. Voordat de Wilga van Huey hier komt te staan moet toch eerst alle verf eraf

(gehaald worden door Huey en SL)