Mijn veel modernere ASP 91 draait met een APC 14 x 6 een kleine 10K op de grond. Mogelijk haal je inderdaad die 8000 toeren, en afgaand op de ervaring met die stokoude FS120 van Merlijn, lopen die oude OS viertakten het mooist rond de 8KDan max. toerental bekijken/afstellen met een 2 blads prop 14x6 of 13x6. (Bij 8000 ben ik tevreden.)![]()
Dus dat zou een heel mooie richtwaarde zijn.
Helaas vertelt OS je er nooit bij, op welke brandstof, en met welke propmaat... Mijn ervaring met de OS fabrieksopgaven is dat ze meestal erg onrealistisch zijn.Kwam overigens in een manual van de FS90 tegen dat deze zo'n 11000 tpm zou moeten halen. (Op methanol wel te verstaan.)
Kijk eens aan.... je hebt al bijna het recht verdiend om bij Raymon Fraters een "Brutified" stickertje te bestellenDan inbouwen in model en eerst mee vliegen, hij loopt namelijk best goed in het hele gebied, in ieder geval geen neiging tot afslaan.


