De definitie van een stock klasse ?

Is een prima gedachte maar heb ook begrip voor de mensen die met vraagtekens zitten die blijkbaar niet weggenomen worden. Zelfs niet door de persoon die daar juist iets mee moet doen. Ik wil best wel weer electro gan rijden, veel heb ik maar moet wat investeringen doen maar ik wil pas rijden als ik onder de stockregels ook zeker weet dat iedereen reglementair correct rijdt. Ja, ik accepteer optimalisaties die kleine verschillen maken maar ik accepteer geen illegale handelingen die te grote verschillen maken welke naar aanleiding van div. reacties toch wel vaker voor komt dan men denkt. Vooral de wens op geen controles doet niet mee helpen met het idee dat men legaal speelt, heb je niets sta je open voor controles.

En nee, ik heb geen electro licentie dus kan niet mee stemmen maar als sectie BC08 rij en regel ik normaal wel de brandstof klasse en weet hoe het hele spelletje speelt.

Sorry maar hou nou toch eens op met 'stoken' en telkens die vervelende aannames en overal het erge en negatieve van in te zien. Er zit ook nog een 'Fun' factor aan.,,

Kom een keer meedoen, ervaar het elektro spel, en baseer daar je argumenten en eventuele voorstellen voor 2014 op.,, dan kom ik graag om de tafel om mogelijkheden te bespreken. Niet zolang er telkens op forums dezelfde eindeloze discussies, gebaseerd op negatieve aannames, worden opgestart. Dat ga ik echt, maar dan ook echt niet serieus nemen.

Graag tot op een NK komend jaar, en succes met verder discussiëren.
 
het hele probleem van de stock klasse is de ETS en de NOMAC..

De ets is alleen maar een commercieel grapje op de zakken van Uwe en Scotty te vullen. De race is hartstikke gaaf omdat er veel (inter)nationale rijders op afkomen, maar meer als dat is het niet.. Maar hier kan je nog voor kiezen, omdat het vrij geisoleerde wedstrijden zijn. Maar nk's en clubwedstrijden zijn dat niet
Maar de Nomac heeft zulke domme regels dat je alleen maar met elektro licentie mag stemmen en het jaar verreden moet hebben dat er dus niks gaat verranderen. Nomac fanboys komen vanzelf weer met de flauwekul dat het begint bij de clubs, maar die gaan zich aanpassen naar de specificaties voor een NK om de drempel maar laag te houden. Clubwedstrijden passen zich automatisch ook weer aan. Zo simpel is de realiteit..

In een ander topic was het niet de plek om te discuseren over dit onderwerp want als je deze pagina's doorleest lijkt het alsof er van alles aan de hand is en voor beginnende rijders zal dit zeker voor nog meer verkeerde vraagtekens zorgen.
Maar ik ben het eens met Roelof dat de definitie van stock, zoals hij deze interpreteert, moet zijn dat iedereen met de zelfde specificaties rond tuft. En ik denk dat hij dit ook duidelijk probeert te maken. al dan niet op de verkeerde manier? :)

Waarom is er niet gekozen voor een motor die gewoon niet open kan? Ben je al het grootste deel van het gezeik kwijt. Reden, DE ETS!! en het excuus dat men veelal deze spullen bezit is ook flauwekul, want ze geven zat uit per jaar dus een motortje van 30 euro kan er best nog wel vanaf..

Waarom word er voor een vertimebare Speed Passion motor gekozen?? Reden: Lees al het bovenstaande..

Ze zullen zich bij Speed Passion een fles champagne openen eind dit jaar, want er worden weer 1000 motortjes verkocht. Zelfde naam, iets andere stator , rotor en sensor en weer een mooie jaaromzet..

Dat er er geklooit word met motoren is duidelijk, in hoeverre dat gebeurd zoals is vermeld door sommigen weet ik niet, maar het samenstellen van een motor van oude en nieuwe motoren is gewoon een feit. Maar wat is binnen het toelaatbare van de regels en wat niet. Die discussie blijft zolang je met deze motoren blijft rijden. Want er verandert zoveel dat er niks concreets vast te stellen valt..

Dus wat is de oplossing.. Want we discussiëren voor een oplossing lijkt me?

Volgend jaar houd de nomac op met deze motoren.. Kijkt wat er bij de Nederlandse importeurs voor mogelijkheden zijn voor een goede vervanger zodat deze gemakkelijk in elke hobby winkel in NEDERLAND te koop is uiteindelijk. Een simpele keuze van 2 en laat die door een simpel formulier ook op alle clubs stemmen (zodat niet iedereen naar een nomac vergadering moet waar je de helft van de avond in slaapt valt..) En je hebt een oplossing voor je stock klasse probleem!

Voordat iemand over regelaars begint..Ook hier geld hetzelfde verhaal.

En de mensen die de ETS heilig verklaren.. Als er toch ergens flink word valsgespeeld is het daar wel. Xray en yokomo pompen er bij elkaar flink wat euro's tegenaan voor scotty en uwe.. denk je dat zij dan moeilijk gaan doen als er een xray rijder meerdere regelaars gebruikt dan toegestaan? of de stickers overplakt op nieuwe bandjes.. het rook in Cran Canaria meer naar paragon dan naar zonnebrand olie.(was hier zelf niet bij maar dit is mij door verschillende rijders verteld die aanwezig waren) Maar ze doen er geen reet aan zolang er maar niet door de sponsoren word gezeurd. Goede rijders eindigen altijd wel waar ze ongeveer horen maar tussen de top 20 en de nummer laatste gebeurd van alles.. Toffe wedstrijd maar er moet niet gedaan worden als ze daar roomser zijn als de paus..

Edit: moet hier wel nog even aan toevoegen dat op de mach bv. bij clubwedstrijden er ook snelheidsverschillen zijn. Er is hier tijdens de paas race en de zac naar gekeken en de verschillen waren er wel, maar het waren er meer die "hard" gingen en er waren er ook meer die "zachter" gingen. Dit is voor een deel aan accu's auto's en rijders te wijten maar ook een beetje aan het samenstellen van motoren van orginele speed passion onderdelen met wat men in het bezit heeft.. Ik doe dit zelf ook. En iedereen die ik ken die goed kan rijden doet dit ook. Geen uitzonderingen. Maar dat mag in mijn ogen. Vind het solderen van sensoren en al die andere genoemde zaken wel degelijk een verkeerde vorm van valsspelen maar die vallen vanzelf wel op denk ik zo..

Wow duidelijke taal en mening. Ik deel je mening maar ik wil wel enige nuances aangeven betreffende de NOMAC voordat het een NOMAC bash festijn wordt:twisted: :D

Ik ben geen NOMAC fanboy, ik ben officieel niet eens NOMAC lid meer lol maar het ligt wel iets genuanceerder. De NOMAC is niks meer als een organisatie waarvan de leden (dus de clubs en haar leden) stemt over het organiseren van het NK. De regels komen vanuit de leden. De NOMAC regelt dus zelf niks, dat doen de leden onder de vlag van de NOMAC. Het is dus niet de NOMAC die je moet verwijten maar de leden/rijders die de ETS achterna hollen. Het is dus niet de NOMAC die beslist en de clubs volgen, maar de clubs en haar leden die beslissen in de NOMAC vergaderingen. Het is dus iets genuanceerder.

Net als met alle andere verenigingen moet je lid zijn om voorstellen in te dienen en te stemmen. Ben je geen lid van de NOMAC kun je via de club voorstellen indienen. Het is dus belangrijk om zoveel mogelijk medestanders voor je voorstel te krijgen. Klinkt lullig maar van alles roepen en daarna achterover leunen bereik je niks mee (niet dat jij dat doet maar meer in het algemeen :D)

Verder ben ik het eens met je post. :cool:


ps:
@Rob als je nog iemand nodig hebt om de 2c laadregel te controleren dan wil ik dat wel doen maar wil wel duidelijkheid wat de consequenties zijn als ze niet aan de regels houden. Niet aan de regels houden is meteen gediskwalificeerd toch?
 
Laatst bewerkt:
Goh, steeds meer reacties van mensen die het ook snappen en de discussie moet maar ophouden.....

Het blijft mij verbazen dat er door de harde kern helemaal geen moeite gedaan wordt om enige controle te houden op wat er binnen of buiten de zeer beperkte maar in mijn ogen duidelijke reglementen gebeurt. Maar OK, het is duidelijk geworden met alle info uit dit en andere draadjes, ik moet een ETS set aanschaffen en maximaal voorbij de reglementen "prepareren" om mee te kunnen komen en mogelijk nog steeds voorbij gereden te worden want er is toch geen controle op. Blijkbaar valt het allemaal onder de definitie van deze 13.5 turns klasse want hoewel de reglementen duidelijk "standaard" zegt wilt de harde kern dit niet zo noemen.
 
Wat ik grotendeels mee krijg uit dit draadje is dat de mening over standaard/stock verschillen, MAAR DAT MAG TOCH??? Voor de overgrote meerderheid is dit ONTSPANNING, ik begrijp dat een ieder zijn/haar punt wil maken, maar van een ontspannen sfeer is niet te spreken in dit draadje.

Voor iedere sport geldt dat er uitzondering op de regels plaatsvinden en als blijkt dat iets goed werkt (EPO en wielrennen bijvoorbeeld) de rest van het peleton gaat volgen. Er zijn in onze sport genoeg voorbeelden van dit soort (vaak onbesproken) daden en uiteindelijk mag iedereen het gewoon (regels worden aangepast) omdat optreden tegen dit soort dingen niet in ons bloed lijkt te zitten.

Als we nu allemaal dit maar eens accepteren, dan kunnen we van een verwijtend draadje iets moois maken ;-)


De TS heeft mooi bewoord hoe je binnen de huidige set regels (want zo is het nu eenmaal) meer vooraan mee kunt doen. Zolang er onder de rijders geen reden voor twijfel is blijkt dit dus goed te werken, anders kan een ieder in deze sport bezwaar aantekenen bij de wedstrijdleiding en een onderzoek aanvragen.

Standaard of stock is zeker niet goedkoop als je internationaal mee wilt spelen. Dit is (zoals ook al genoemd) in iedere klasse zo, men zoekt binnen de regels de grenzen op. Dit kan en mag ook, levert ook goede dingen op, want men blijft inventief in een hobby die modelbouw mag heten. Uiteindelijk komt dit toch ook bij de hobby rijder terecht waarmee hij/zij ook het voordeel kan gebruiken.

Zolang er geen regels zijn die dit tegenhouden, of zolang er geen behoefte is aan deze striktere regelgeving, zullen we altijd in deze discussie verzanden. Leer van elkaar en durf ook een ander te helpen om deze verkregen voordelen ook te gebruiken, dan rijden wel allemaal op den duur vanzelf weer "stock" :-)
 
Als outsider doe ik hier ook graag m'n duit in het zakje :-)

Ik ben samen met de kinderen ook al een aantal jaren in het r/c-racen verzeild geraakt, begonnen in een stock offroad 1/10, wat Belgische Tamiya, ook altijd met motorlimiet pffff..(en de argusogen die op je gericht zijn vanaf het moment je vooraan eindigt) en occasioneel ook wel 1/12 (en spijtig genoeg door gebrek aan voldoende modified deelnemers altijd verplicht tot 'stock 10,5' met de daarbijhorende-ik noem het 'ESC maffia".
Met alle respect voor ieders mening, maar eigenlijk is dat iets voor mensen met heel veel tijd en/of geld voor wie over de limiet gaat en die zich kunnen permiteren dmv trial en error motoren en regelaars op te stoken, om toch weer wat harder te gaan dan een ander.
Is misschien voor velen een leuk onderdeel van de hobby, maar ik heb er noch het geld, noch de tijd voor over om alles uit een specmotortje te persen, om toch maar 'mee te kunnen' met de gespecialiseerde helden die het meer moeten hebben van hun kennis v/d esc dan enkel van het strak rijden en auto afstellen.

Ik ben dat gewoon beu, kost idd ook veel meer, dus zijn we overgestapt naar modified offroad, en rijden nu gewoon het BNK mee met Speedpassion en Hobbywing motoren van de eerste generatie, en jawel, we hebben zeker geen probleem om mee te spelen tussen mensen die het nieuwste van het nieuwste in huis halen :-)
In ieder geval is daar nooit gezaag dat die of die zijn auto harder gaat dan die van een ander.

Stockreeksen leidt altijd weer tot discussies, jaloezie enz. enz.... iets waar we totaal geen last meer van hebben sedert we dat BNK meerijden. Ok, 't is niet allemaal rozegeur en maneschijn, 't is en blijft competitie, en ook daar heb je wel eens figuren die het niet eens zijn met wat dan ook, of discussie over wat er tijdens een finale op de baan gebeurt.
Daar heb je enkel een 2WD en 4WD reeks, met als enige beperkingen een minimumlimiet op gewicht, en beperkt in afmetingen + een control tyre.
De lipo moet 2cell hardcase zijn, gelijk welk merk, ook de goedkope niet gekeurde zijn toegelaten (vb. zippy)
Kan maar zo makkelijk zijn.
GEEN motorlimiet : maar in offroad heb je er echt geen baat bij om met te zotte motoren te rijden, je maakt het alleen jezelf moeilijk om je wagen op een offroadpiste te bedwingen.

In onroad is dat minder makkelijk toe te passen, door de veel hogere snelheden die je daar op buitenbanen kan behalen.
Er zijn mensen die dit beheersen en die rijden meestal modified, kost je uiteraard wat meer aan slijtage en aan banden.
Velen vinden dit te duur of kunnen de snelheid niet aan, en kiezen dan voor stockreeksen. Met alle respect natuurlijk, maar ondanks de zovele regeltjes blijkt het een probleem dat nooit opgelost geraakt....niemand heeft graag dat persoon A sneller kan op de rechte lijn dan persoon B, en steeds wordt 'cheaten' als oorzaak nr.1 aangevoerd, tja....

Oplossing : geen motorlimiet/ratio enz, enz, maar een rollertestbankje waar je je max. snelheid kan op meten, en iedereen voor het begin en/of op het einde van een heat/finale daar even de wagen te laten opzetten en volgas te geven.
Testbank ter beschikking stellen voor de race ook, zodat iedereen zijn wagen met volle batterij dmv ratio-aanpassing die zelf kan aanpassen aan een voor die klasse gereglementeerde max. te behalen snelheid.
Spijtig dat zo'n toestellen nog niet beschikbaar zijn in de handel.

Indien dit werkt zou dit de onroad stockrijders een bom geld besparen, je hebt dan echt niet de nieuwere motoren/esc's, batterijen enz. meer nodig.

Natuurlijk zullen er altijd snuggeren zijn die proberen na de race hun zender ff wat lager in te stellen, maar indien je dan zoiets merkt, gewoon diskwalificeren voor de rest van de dag.

Zoals het nu is, vind ik stock/spec helemaal niet aantrekkelijk.
 
Testbank ter beschikking stellen voor de race ook, zodat iedereen zijn wagen met volle batterij dmv ratio-aanpassing die zelf kan aanpassen aan een voor die klasse gereglementeerde max. te behalen snelheid.
Spijtig dat zo'n toestellen nog niet beschikbaar zijn in de handel.

MCpappy racing USA heeft deze apparatuur. Er is zelfs een Nederlander die deze apparatuur gekocht heeft.

Groet Robert
 
Ik zou wel eens een test willen zien, waarbij een motor wordt gebruikt met veel minder windingen dan we nu rijden, en een …“lichte vertanding”…, waardoor de topsnelheid weer gelijk is aan wat we nu rijden (zeg bv 62 km/u plus ???), hierdoor moet je wel heelveel "meer" rpm uit de hoge hoed toveren, om nog veel (top)snelheidverschil te laten zien…oftewel kleine verschillen, al dan niet legaal verkregen, zullen dan niet meer groot uitgemeten worden…!!!

Eigenlijk bedoel je dus modified met een maximale verplaatsing van bijvoorbeeld 9 ofzo?? Zou een oplossing kunnen zijn, alleen zal je dan na een meter of drie op het rechte stuk je topsnelheid hebben bereikt en krijg je een soort toerenlimiter....volgens mij niet erg lekker voor de motoren om 80% van de tijd op toptoeren te draaien.

Begrijp ik je goed??
 
Wat ik grotendeels mee krijg uit dit draadje is dat de mening over standaard/stock verschillen, MAAR DAT MAG TOCH???


Voor iedere sport geldt dat er uitzondering op de regels plaatsvinden en als blijkt dat iets goed werkt (EPO en wielrennen bijvoorbeeld) de rest van het peleton gaat volgen. Er zijn in onze sport genoeg voorbeelden van dit soort (vaak onbesproken) daden en uiteindelijk mag iedereen het gewoon (regels worden aangepast) omdat optreden tegen dit soort dingen niet in ons bloed lijkt te zitten.

Als we nu allemaal dit maar eens accepteren, dan kunnen we van een verwijtend draadje iets moois maken ;-)


Mening mag verschillen, niets mis mee. Maar als je afspreekt dat bepaalde dingen niet zijn toegestaan, hetzij om de kansen zo gelijk mogelijk te houden, of vanwege veiligheid (denk aan knoeien met lipo's) dan moet je ook zorgen dat er controle is.

Vergelijking met wielrennen ligt voor de hand, maar is niet zo gelukkig gekozen, naar mijn mening. Door de "EPO-cultuur" werden schone rijders bijna gedwongen om grote risico's met hun gezondheid te nemen en toch dope te nemen om de top bij te kunnen houden.

Ik denk dat we met 3 groepen te maken hebben, een groep die denkt dat het wel los loopt en deze discussie onnodig vindt. Dan een groep die zero tolerance wil, dat alleen onderhoud, afstelling en de stuurskills van de rijder het verschil maken. En mogelijk een groep die juist profiteert van het schijnbare gebrek aan controle, en daardoor beter presteert in wedstrijden dan ze puur op basis van skills zouden doen.

De verhouding tussen deze groepen bepaalt de stemuitslag, lijkt mij. Ik ben het er zeker mee eens dat het geen kwestie van het rondslingeren van verwijten moet worden, dat verknoeit alleen maar de sfeer maar lost niets op. Maar stellen dat er geen probleem is, neemt niet het "umheimliche" gevoel weg dat er blijkbaar grote verschillen voorkomen in een stock klasse, en dat je daar toch een duidelijk antwoord op moet hebben, als de verschillen groter zijn dan je op basis van verschillen in toleranties mag verwachten. Anders blijft er geheimzinnigheid rond hangen, en komt deze discussie keer op keer terug, met een herhaling van zetten.

Misschien dat een topklasse stockrijder wat kan zeggen over de prestatieverschillen op het rechte stuk, ik neem aan dat we dan niet over geheime tips praten die met niemand gedeeld mogen worden, zoals afsteltrucs voor de wegligging, beter bochtengedrag, etc.
 
het hele probleem van de stock klasse is de ETS en de NOMAC..

het rook in Cran Canaria meer naar paragon dan naar zonnebrand olie.(was hier zelf niet bij maar dit is mij door verschillende rijders verteld die aanwezig waren) Maar ze doen er geen reet aan zolang er maar niet door de sponsoren word gezeurd.

Hierbij een duidelijke voorbeeld van aannames en gezwets, Ik was er wel bij !! en kan je vertellen dat op het moment dat er een vreemde lucht geroken werd alle, en ik bedoel ALLE autos voor de start door de wedstrijd leider zelf werd gecontroleerd. Dus niet stoken met onwaarheden, hou je bij de feiten!!
 
Eigenlijk bedoel je dus modified met een maximale verplaatsing van bijvoorbeeld 9 ofzo?? Zou een oplossing kunnen zijn, alleen zal je dan na een meter of drie op het rechte stuk je topsnelheid hebben bereikt en krijg je een soort toerenlimiter....volgens mij niet erg lekker voor de motoren om 80% van de tijd op toptoeren te draaien….Begrijp ik je goed??

Zover als jou voorbeeld gaat, wil ik toch niet gaan, en is ook niet nodig lijk mij, maar in de grote lijn begrijp je de theorie/doelstelling van mijn idee…!!

Mijn idee komt voort uit een test die ik gedaan heb bij mijn mini, met een 17,5t GM brushless (toevallig in mijn bezit), die mensen voorstelde om te gaan gebruiken als alternatief voor de Carson Cupmachine. Helaas was het voorstel gedoemd om te mislukken (wat ik al voorspelde), de auto presteerde nog minder dan met de standaardmotor uit de doos!! Dit komt omdat een brusless een veel zwaardere overbrenging nodig heeft om goed te kunnen presteren, dan een brushed motor van gelijk vermogen. Ik denk dat je een 13,5t of nog minder turns nodig heb, om dezelfde topsnelheid te verkrijgen gelijk aan de Carson Cupmachine, dit komt door de 1:5.6 en de kleine wielen van de mini, de 17,5t vraagt om een overbrenging die lager ligt dan 1:4 om te presteren, en dan gaat deze veeeeel sneller dan de Carson Cupmachine!!!

Ik meen dat men bij de Mach in de mini klasse een 17,5t is gaan rijden, hun ervaring zou nuttig kunnen wezen wbt, onderlinge (top)snelheidverschillen, temperatuur enz…!!!

Let op; ik stel niet voor om een 4,5t met een overbrenging van 1:9 te gaan rijden, maar de truc ligt inderdaad op het gebied van “verzadiging”, waar dit gebied begint..???...waar accu spanning nog maar weinig invloed heeft…???...dat was mijn vraag hier…!!!

Wbt alle vergelijkingen tussen off-road en on-road, helaas gaan deze niet op, een TC heeft weinig of geen last van een slechte wegligging/afvering/afstelling op een lang rechtstuk, de (top)snelheid wordt hier bepaald door de kracht van de motor, verplaatsing, en de energie voorziening. Bij off-road heb je dacht ik al met minimaal 20% energieverlies te maken, door het afvlakken van de ondergrond, dus een goede afstelling/afvering draagt heelveel bij tot een hoge (top) rechtuit snelheid, vandaar dat er een soort van (natuurlijk) verzadigingpunt optreed bij het gebruik van zeer krachtige motoren, of een accu met een iets hoger klemspanning, zodoende word je niet meteen afgestraft op dit punt!!!
 
het hele probleem van de stock klasse is de ETS en de NOMAC..

het rook in Cran Canaria meer naar paragon dan naar zonnebrand olie.(was hier zelf niet bij maar dit is mij door verschillende rijders verteld die aanwezig waren) Maar ze doen er geen reet aan zolang er maar niet door de sponsoren word gezeurd.

Hierbij een duidelijke voorbeeld van aannames en gezwets, Ik was er wel bij !! en kan je vertellen dat op het moment dat er een vreemde lucht geroken werd alle, en ik bedoel ALLE autos voor de start door de wedstrijd leider zelf werd gecontroleerd. Dus niet stoken met onwaarheden, hou je bij de feiten!!

En de winnaar reed met legaal smeermiddel, slecht verkrijgbaar, maar legaal.
En z'n banden waren ook legaal (liggen hier voor m'n neus).

Ik rook overigens wel een sterke diesel lucht in de pits op Gran Canaria......
 
Kan iemand duidelijkheid geven over het bestel/type nummer van het nieuwe snellere speedpassion blokkie. En waar op voorraad.

Nieuwe lopen aantoonbaar (mylaps) sneller dan de oude 2011 versie die ik nu heb.

Is gewoon niet leuk om beter in de bochten te zijn en vervolgens zoek gereden te worden op het rechte eind. Heb het nu opgelost met een andere tandwielverhouding om vrij rijden leuk te houden. Maar kan ik geen wedstrijden mee rijden.

Wagentje en electromotor zijn in orde qua lagering en lopen beide zeer soepel.
 
138135V3 is de vervanger van 138135V3, maar er is nu nog een versie uit met bestelnummer 138135V3......het is dus roulette en kijken welk motortje je binnenkrijgt (wss afhankelijk van de desbetreffende importeur :-(

Je kan ook gewoon een rood sensorbordje met + 20 graden bestellen, schijnbaar zit dit in de laatste motoren......
 
Legaal meer timing? de reglementen zeggen max +10....:confused:

Regelementen niet goed gelezen !!
Er staat dat de endbell max 10 gr mag hebben, zegt niets over sensorplaat !!
Wel is het zo dat er staat "met originele onderdelen" en aangezien de 20 gr een optie is, mag het dus niet.
Dus deels hebt je gelijk.

Ron
 
Back
Top